Ő az az ember akivel életem során a legtöbbet “dolgoztam” és remélem, hogy még nagyon sokáig fogjuk boldogítani egymást és a közönséget!! Rengeteg lemez, stúdió és TV felvételt készítettünk valamint megszámlálhatatlan turnén muzsikáltunk együtt idehaza és külföldön. A T.MONOGRÁF is közös produkciónk! Tolcsvay Lacival először 1973-ban találkoztunk Berlinben az Amiga lemezgyárban.A Hungária együttessel vettük föl Kovács Kati nagylemezét és Laci beállított a vadonatúj Moog szintetizátorával. Az egyedülálló hangszínt csak ezzel a hangszerrel lehetett produkálni valamint írt egy számot a lemezre és ezt jött följátszani. Ott már éreztük, hogy hasonlóan gondolkodunk a zenében és nagyon jól muzsikálunk együtt. Az akkor alakult Fonográf együttes tagja volt, nem igen volt kilátás, hogy valaha huzamosabb ideig együtt fogunk tudni dolgozni. Hét évvel később 1980-ban Laci megkeresett, hogy ír a Koncz Zsuzsának egy nagylemezt “Menet Rend” címmel és ezen kéne dobolni valamint az utána következő turnén is. Innentől megpecsételődött a sorsunk és minden lemezén dobolok amit Ő ír.
1980 októberében itthon turnézunk és készülünk a lemezre, 1981 januárjában fölvesszük a lemezt a Rottenbiller utcában. Júniusban NDK-ba Berlinbe repülünk és pár koncertet lenyomunk. Majd júli 31-én indulunk hosszabb lélegzetű Szovjet turnéra ahol először a magyarlakta területeken nagyon hálás közönségnek játszunk: Ungvár-Técső-Beregszász-Munkács-Huszt-Gát. Innen repülünk Moszkvába augusztus 7-én és a Gorkij parkban játszunk két előadást sokezer ember előtt.További városok: Jaroszlav-Arhangelszk-Leningrád-Tallin-Vilniusz-Nábereznie Cselni-Ufa-Kujbisev és Moszkva. Zenekar tagjai: Tolcsvay László, Móricz Mihály, Dés László, Mihály János, Mihály Brigitta és Csurgai Attila. Technikus: Morcz Csaba.A turnén Dés Lacival laktunk együtt a legnagyobb egyetértésben! Ez nagyon fontos,mert amikor hosszú ideig össze vagyunk zárva akkor szoktak jönni a konfliktusok. Szeptember 21-én érkeztünk vissza Budapestre.
December 2-án Berlinbe repülünk egy NDK turnéra:Ludwigslust-Bützow-Grabow-Drezda-Warnemünde-Putbus-Karl Mark Stadt. 12-én érkezés Budapestre. 1982 február 8-án kezdődik Koncz Zsuzsával egy ORI turné: Györ-Sopron-Debrecen-Budapest KEK-Miskolc-Diósgyőr-Bonyhád-Kaposvár-Székesfehérvár-Pécs-Tatabánya-Szigetszentmiklós-Budapest SOTE-Kecskemét-Szombathely-Orosháza-Hódmezővásárhely-Salgótarján-Gyula. Egy hónapos turnénak vége.
Újabb NDK turné, ahova személyautókkal is megyünk, én Dés Laci kocsijával.Budapest-Berlin indulás április 30-án reggel 9 órakor, érkezés este fél 12-kor. Május elsején indul az egy hónapos turné: Rostock-Dranske-Perleberg-Hagenow-Neubrandenburg-Gröditz-Riesa-Finsterwalde-Lipcse-Gera-Tautenhaim-Bautzen-Aschersleben-Murchin-Strasburg-Halle-Beezendorf-Haldensleben-Berlin-Erfurt-Suhl. Május 26-án indulás haza repülővel.
Közben,párhuzamosan dolgozom másokkal is mint Koós János , Szűcs Judit és a Rockszínház.
1983-ban fölvesszük Tolcsvay Laci önálló lemezét “Várd ki az időt” címmel.A felét én dobolom felét Németh Oszkár. A Fonográf együttes még létezik ezért a Hungaroton nem engedi, hogy kiírják a nevemet a lemez borítójára.
1986.szeptember 29-én kezdődnek a Magyar Mise fölvételei az új Főnix stúdióban.
A munkálatok eltartanak legalább 2 hónapig a sok szereplős produkció miatt.1987 június 25-én először a József Attila színházban, később már a Margitszigeten próbáljuk a nagyszabású művet . A Mise bemutatására 1987. július 12-én kerül sor a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon! Magyar Mise meghallgatása
1988-ban Laci megírja a Madách színház felkérésére a Dr Herz-et amiben szintén közreműködöm.
1991-ben a Mária Evangéliumát amiben szintén közreműködöm.
1991-ben Koncz Zsuzsa Menetrend c. lemezére ír hét dalt amit én dobolok.
Majd ugyan ebben az évben fölvesszük, Laci várva várt önálló lemezét melynek címe “Kapcsolj át!”
1994. március 15-én Tolcsvay & Tolcsvay Óriáskoncert a Budapest Sportcsarnokban. Azért óriáskoncert, mert kb. 3 órában összefoglalja Laci addigi pályafutását a Triótól – Koncz Zsuzsán át a saját lemezig. Az MTV (hálIstennek) fölvette és egy vágott részletet leadott a koncertből.
1997-ben jött az egyik kedvenc lemezem a “Fehér zaj” ami meghaladta a korát és nagyon kevesen ismernek. Kattints rá!
1998-ban a másik kedvenc lemezem a T.Monográf “Tamagocsi” című lemeze, amit sajnos szintén kevesen ismernek. Érdemes meghallgatni csak rá kell kattintani a lemezre!
1998-ban a TV IV.-es studiójában fölvettünk közönség előtt egy élő koncertet ebből két kis részlet:
1999 november 20-án a Budapest Sportcsarnokban Tv által fölvett lemezbemutató koncertből 3 részletben:
A Nemzeti Dal a több évtizedes munkásságunk alatt sokszor előkerült és rengeteg felvétel készült úgy studió mint élő koncert! Ebből párat bemutatok: